Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia

Tradycyjnie już w naszej Parafii pod koniec sierpnia odbywają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia Pani Sądeckiej. W tym roku odpust trwał od 25 do 29 sierpnia (środa- -niedziela). Nauki rekolekcyjne głosił ks. Stanisław Wojdak, ojciec duchowny kleryków Seminarium Duchownego w Tarnowie, a wcześniej długoletni misjonarz w Republice Środkowej Afryki. W swoich kazaniach wskazał na potrzebę i możliwości pogłębienia osobistego kontaktu z Bogiem na modlitwie opierając się na dziełach św. Teresy z Avilla. Odpust zaczęliśmy od Nowenny do MB Pocieszenia po której celebrowaliśmy Mszę św. na placu kościelnym.

Nauki rekolekcyjne odbywały się codziennie na Mszach św. o godz. 8.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Msze św. odprawiane o godz. 10.30 miały swoje szczególne intencje: za Grupy Charytatywne i Modlitewne (czwartek), za Chorych (piątek) i w intencji Dzieci (sobota). Msze wieczorne ubogacały występy zespołów i chórów a po nich Wierni mogli wysłuchać koncertów muzycznych: o środa - zespół muzyczny "Terra" o czwartek - chór "Echo II" (działający przy parafii św. Kazimierza) o piątek - chór "Immaculata" (działający przy parafii MB Niepokalanej). Po Mszy koncert utworów muzyki klasycznej dała świeżo upieczona absolwentka Akademii Muzycznej pani Paulina Kaczmarczyk o sobota - chór "Scherzo" (działający przy LO nr 1) o niedziela - orkiestra dęta z Łososiny Dolnej (w czasie Mszy o 12.00). Wszystkie pozostałe Msze były uświetniane występami naszego "Parafialnego Superduetu" czyli pani Celiny Pacholarz i pana Bolesława Świderskiego.

Codziennie po Mszy św. o godz. 6.00 były śpiewane Godzinki do NMP, a o godz. 17.30 odmawialiśmy Różaniec Fatimski. Uroczysta suma odpustowa została odprawiona w niedzielę 29 sierpnia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Bpa Ordynariusza Wiktora Skworca, któremu towarzyszył o. Prowincjał Wojciech Ziółek i liczni księża z całego dekanatu. Fotografie redakcja "Bethanii" otrzymała dzięki uprzejmości pana Piotra Gryźlaka

powrót