Czy to możliwe, żeby w jednym miejscu (Stara Wieś), w jednym czasie (27.VII-1. VIII) i w takiej liczbie (ok. 600 osób) zebrali się tak twórczy młodzi ludzie z całej Polski?? Dla nas w "Magis" - wszystko jest możliwe!

Sprawcą całego zamieszkania jest IDM ( Ignacjańskie Dni Młodych) organizowane zaraz po rekolekcjach Magisowych. Czas zabawy, spotkań, rozmów, tańców i śpiewu, w którym oczywiście, jest miejsce na eucharystię i nabożeństwo. Rzecz jasna w tegorocznym IDM'ie, jak co roku najliczniej wziął udział Nowy Sącz, ponieważ przybyło nas ponad 100 osób. Jak zwykle nasza wspólnota, wykazała się ogromną aktywnością.

Nasi animatorzy muzyczni (Kasia Ruchała, Maciek Ligiera, oraz Michał Jędrusik) poprowadzili warsztaty posługi muzycznej.

Warsztaty Rugby Animator I stopnia (Kamil Radzik), zapalony rugbista, postanowił podzielić się swoją pasją z innymi uczestnikami Ignacjańskich Dni Młodzieży.

Freestyle - Breakdance Jak co roku na IDM, był bardzo oczekiwany wieczór freestylowy, na którym młodzi ludzie chwalili się swoimi talentami. I tam nas nie zabrakło! Grupa warsztatów tanecznych z Sącza, o bardzo skomplikowanej nazwie, której nie potrafię powtórzyć, zabłysnęła świetnym pokazem tańców wszelakich!

Po ich występach brawo długo nie milkły. W trakcie tego wieczoru, ogromnie miłym zaskoczeniem był dla nas występ, Bartka "Czosnka", który zaprezentował swój raperski talent i rozruszał publiczność (jak i serca wielu młodych dziewczyn). Zespół 'Brachos' (Kasia Ruchała, Łukasz Kaczorowski, Laura Dadaś oraz Jacek Olczyk), zaprezentowali piosenkę do której słowa i melodie, napisali sami!

Tegoroczne IDM'y, obfitowały w warsztaty, których wybór był ogromny. Tego roku młodzi ludzie mogli rozwijać swoje talenty, lub szukać kolejnych pasji mając do wyboru aż 40 różnych pozycji warsztatowych. Ich zakres był bardzo urozmaicony, poczynając od warsztatów dziennikarskich, poprzez tańce takie jak np. Bollywood, zajęcia bębniarskie, treningi sztuk walki (ju-jitsu, ikido, karate), a na warsztatach wojskowych i łuczniczych kończąc.

Warsztaty Biżuterii
Prowadząca: Madzia Golańska! W tym roku jedną z warszatowiczek była eks magisowiczka - Madzia Golańska, która poprowadziła warsztaty cieszące się bardzo duża popularnością wśród dziewczyn. W tradycję IDM, wpisało się nabożeństwo organizowane dla uczestników, przez nowicjuszy ze Starej Wsi. W tym roku nasza diakonia posługiwała modlitwą śpiewem na tym wydarzeniu. W bazylice prosiliśmy Ducha Świętego o przyjście i wylanie na nas wielu łask. Kulminacyjnym momentem było specjalne błogosławieństwo, podczas którego jezuici kładli ręce na nasze głowy i odmawiał nad nami modlitwę. Autor Karolina Żelasko

powrót