PARAFIA DUCHA ŚWIĘTEGO

PAŹDZIERNIK ­ przez cały miesiąc nabożeństwa różańcowe w naszym kościele były odprawiane codziennie o godz. 17.30 (z wyjątkiem środy, bo wtedy, ze względu na Nowennę do MB Pocieszenia nabożeństwa odbywały się o godz. 17.00). Przez cały miesiąc były także zbierane kartki z wypominkami za zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie. • Piątek, 1 października ­ I Piątek miesiąca. Całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Członków Apostolstwa Modlitwy oraz dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.

• Niedziela, 3 października ­ Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, który będzie przebiegał pod hasłem: Czyńcie, jak i ja wam uczyniłem. Na wszystkich Mszach św. kazania głosili nasi goście: o. Józef Oleksy (misjonarz z Zambii) i o. Czesław Tomaszewski (odpowiedzialny za pomoc dla misji prowadzonych przez naszą prowincję zakonną). Po Mszach rozdawany był kalendarz misyjny i kartki świąteczne z obrazkami wykonanymi przez Malgaszy (mieszkańców Madagaskaru). Całkowity dochód z ofiar złożonych przez Parafian przy tej okazji został przeznaczony na pomoc dla misji prowadzonych przez polskich jezuitów. Wieczorem Procesja Różańcowa do 5 kościołów Miasta.

• Niedziela, 10 października ­ Dzień Papieski. Po Mszach św. wolontariusze zbierali datki do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zajmujący się organizowaniem pomocy materialnej i stypendiów dla biednej i zdolnej młodzieży.

• Niedziela, 17 października ­ po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Spotkanie prowadził o. Piotr Więcek. • Sobota, 23 października ­ liczna grupa pielgrzymów z naszej Parafii (20 dzieci i 45 osób dorosłych) pod opieką o. Wojciecha Łokcia udała się z pielgrzymką do sanktuarium bł Karoliny Kózka w Zabawie. Wszyscy ubogaceni duchowo, cało i zdrowo wrócili wieczorem do Nowego Sącza.

• Niedziela, 24 października ­ taca zbierana podczas dziesiejszych Mszy św. została przekazana na wsparcie papieskich dzieł misyjnych. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski dzisiaj odbyło się liczenie Wiernych uczestniczących we Mszach św. (do naszego kościoła uczęszcza znacznie więcej Wiernych niż liczba samych Parafian !!!)

• Niedziela, 31 października ­ o godz. 7.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

powrót