Podcastowy zawrót głowy!

17 października odwiedzając strony Revolty (www. revoltadiscreta.pl) mogliście zauważyć nowe przedsięwzięcie na rewolucyjnej ścieżce miłości. Podcast "Która Kultura?" to nowa autorska audycja prowadzona przez Karolinę Żelasko, Krzysztofa Kołacza oraz o. Fabiana Błaszkiewicza SJ. Skąd jednak wziął się pomysł właśnie na podcast? Podcasty to internetowe, niezależne audycje - audio/ video, które ich twórcy publikują na swoich stronach internetowych oraz w różnych - krajowych i międzynarodowych, katalogach podcastów. Podcasting stał się popularny dzięki firmie Apple, zaś nad Wisłą, dzięki inicjatywie Jacka Artymiaka, istnieje od 2005 roku. Podcast tym różni się od radia, że całość produkcji ma luźną i czysto subiektywną formę.

Podcastów możecie słuchać i oglądać kiedy chcecie, a krotność ich publikacji nie ma z reguły obostrzeń czasowych. "Która Kultura?" To cotygodniowy wideocast poświęcony szeroko rozumianej kulturze, w którym przedstawiamy Wam interesujące osoby i ich twórczość - dyskutujemy, recenzujemy, przedzieramy się przez sterty filmów, książek, płyt aby polecać Wam moc nietuzinkowości. W kolejnych odcinkach rozmawiamy, od czasu do czasu także z zaproszonymi gośćmi, o różnych przejawach i formach dzisiejszej kultury. Częścią podcastu są niedzielne odcinki, stanowiące zapis kazań o. Fabiana z mszy młodzieżowej o godzinie 9:30. Ta część została wprowadzona z uwagi na wielkie zainteresowanie coraz popularniejszym, nieszablonowym podejściem Ojca do kwestii wiary - poprzez osoby z i spoza Nowego Sącza. Gorąco zachęcamy do odwiedzania strony i słuchania w każdą niedzielę w godz. popołudniowych. Istnieje możliwość pobierania odcinków audio. Mamy nadzieję, że forma i treść naszego podcastu przypadnie Wam do gustu, jednakże z chęcią przyjmiemy wszelką - konstruktywną, krytykę.

Zachęcamy do komentowania odcinków i dyskusji na naszych stronach oraz na Facebooku (www.facebook.com/ revoltadiscreta). Regularne odcinki Która Kultura? postaramy się publikować co środę. Krzysztof Kołacz Zostałam animatorką W drugiej połowie września zostałam animatorką I stopnia. Od tej pory moja grupa liczy 7 dziewczyn w wieku 14-16 lat, jednak ciągle rośnie w siłę. Nasze spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę i myślę, że są dla nas ogromnym źródłem inspiracji. Każda z nas wnosi do grupy coś wyjątkowego, co sprawia że tworzymy całą paletę najróżniejszych cech i osobowości. Jednak dopiero zaczynamy sie poznawać i staramy sie budować zaufanie do siebie nawzajem. Dwa tygodnie temu byłyśmy wraz z całym Magisem, na Dniach Wspólnoty w Gliwicach i Książenicach. Podczas tego wyjazdu otworzyłyśmy się na siebie, jak nigdy przedtem. Spędziłyśmy ze sobą dużo czasu i dziewczyny poznały wiele osób z innych grup, a nawet wspólnot nie- -nowosądeckich. Wspominają ten czas z uśmiechem na twarzy. Wciąż sie rozwijamy i z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Prosimy o modlitwę, aby utrzymać tę dobrą passę :)

Ola Mółka

 

 

 

powrót