W tym miesiącu nasza rubryka została zdominowania przez teksty osób, które z Magisem mają do czynienia dopiero od niedawna. Mowa oczywiście o pierwszym stopniu formacji. Dzielą się oni świadectwem z pierwszych kroków we Wspólnocie. Proponujemy także relację z rekolekcji filmowych w Sokole. Starsi magisowicze natomiast, przedstawiają swój punkt widzenia na temat Diakoni Muzycznej i Podcastów na stronie Revolty.

Książenice 2010 Książenice

Jak co roku wspólnota Magis z Nowego Sącza pojechała do Książenic, aby spotkać się z Magisowiczami z całej Polski Kiedy dotarliśmy na miejsce do Gliwic szybko wzięliśmy swoje bagaże, odnosząc je do pokoju, gdzie mieliśmy spędzić noc i udaliśmy się na Mszę Świętą. Następnie razem z grupą z Gliwic i Wrocławia wróciliśmy na tamtejsze salki, aby się posilić. Potem wspólna modlitwa i długo wyczekiwany sen. Drugiego dnia wszyscy szybko i sprawnie zebraliśmy się. Zostało nieco z kolacji więc zjedliśmy jeszcze śniadanie ze wspólnotą ze Starej Wsi. Wpakowaliśmy się do autokarów i pojechaliśmy do miejscowości niedaleko Rybnika, gdzie na parkingu spotkaliśmy ludzi z innych miast. Później na Mszy było nas naprawdę mnóstwo. Po prostu cudownie! Po Eucharystii ponownie spotkaliśmy się z przedstawicielami innych miast na placu koło boiska w Książenicach.

Wszyscy się witali, a pierwszy stopień spokojnie sobie stał czekając cierpliwie na rozwój sytuacji. Zostaliśmy powiadomieni, że tak będzie, ponieważ nie mieliśmy wcześniej okazji nikogo poznać. Tam przy boisku miały miejsce wspólne rozmowy i zabawy. Tam też poznałam hit Magisu taniec "Tunak". Było fantastycznie, lecz troszkę zimno. Niektórym jednak to w ogóle nie przeszkadzało. Chłopcy grali na boisku mecz w krótkich spodenkach... Niestety o godzinie 15 wsiedliśmy do autokarów i odjechaliśmy, wracając szczęśliwie do domu. Ze względu na to, że byłam pierwszy raz na takim wyjeździe, mocno mnie zaskoczyły niektóre zdarzenia.

Oczywiście jak najbardziej pozytywnie. Począwszy od wspólnej kolacji, poprzez wspaniałą lecz niestety krótką wieczorną modlitwę, (to był klimat !) aż do spotkania. Było to dla mnie wielkim szokiem, ponieważ nie znałam osób z innych miast. Niemniej jednak cudownie było patrzeć na radość innych podczas przywitania. Nie mogę się doczekać rekolekcji! Dzięki nim na następnych Dniach Wspólnoty ja też będę mogła się cieszyć się ze spotkania z osobami, za którymi tęskniłam.

Anna Berezowska


Na większą chwałę Boga!

Diakonia muzyczna istnieje już około 5 lat i składa się z: dwóch gitar akustycznych (Joanna Fiut i Arek Wróbel), bębnów (Ania Rembilas i Łukasz Kaczorowski), gitary elektrycznej (Darek Urban - animator muzyczny) i oczywiście wokali (Kasia Ruchała - wokal prowadzący, Agnieszka Bochenek, Iwona Jędrusik, Gabriela Halastra, Natalia Mleczko, Paulina Połeć, Aneta Bulanda). Co tydzień spotykamy się żeby stwarzać aranżacje do piosenek i uczyć się nowych. Każdy z nas rozwija się tu, robiąc to co lubi. Próby odbywają się w każdy piątek o 18, sobotę o 10 i niedziele o 8. Nasza posługa nie jest tylko graniem czy śpiewaniem, ale każdą piosenką staramy się oddawać chwałę Panu i animować ludzi do uwielbienia muzyką. Próby zaczynamy zawsze wspólną modlitwą i nią też kończymy. Panuje tu naprawdę fajna atmosfera zwłaszcza gdy na próby przychodzi ojciec, by zwracać nam uwagę na to co możemy zrobić lepiej, ćwiczyć z nami i uczyć nas nowych rzeczy. Diakonia bardzo dużo wnosi w moją relację z Bogiem, a także z innymi ludźmi. Uczę się tu śpiewać i modlić zgodnie z ignacjańską zasadą Ad Maiorem Dei Gloriam!

Iwona Jędrusik

powrót