Nr 7 (136) WRZESIEŃ 2009

I. Matko od wieków,
przy Twym wizerunku,
sądeckie wzgórza
łagodnie śpiewają,
a Kamienica
czasów przemijaniem,
modli się z tymi,
co łaski czekają.


Ref.
Sądecka Pani,
w Twych matczynych oczach,
miłość do Syna
i do nas się pali.
Usłysz, błagamy,
ześlij pocieszenie,
dla Twych czcicieli
Lachów i górali.
II. Choćby siedmiokroć
miecz boleści przeszył,
Ty nas zrozumiesz
Matko Pocieszenia,
nie dasz zabłądzić
na współczesnych ścieżkach,
w swoim "Tak" wierna,
choć wszystko się zmienia.
III. Kiedy zwątpienie
i krzyż ponad siły,
a w duszy wyschnie
źródło wiary czyste,
spuść jasny uśmiech,
naucz powtarzać:
niech się stanie Chryste.

sł. Wanda Łomnicka Dulak
(muzykę do tego tekstu ułożył ks. Kazimierz Pasionek)

 


Z życia Parafii

• Czerwiec - przez cały miesiąc nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odbywały się o godz. 17.30.

• Zmiany: tradycyjnie już czas wakacji to także czas zmian wśród obsady jezuitów pracujących przy Parafii. Decyzją ojca Prowincjała Wojciecha Ziółka nasz dom opuścił o. Henryk Całka, dyrektor bursy jezuickiej, który obejmie funkcję proboszcza i przełożonego domu w Kłodzku oraz ks. Jakub Śpiewak, prefekt młodzieży w bursie, który rozpocznie studia teologiczne w Warszawie. Na ich miejsce przybyli: o. Jerzy Filip i ks. Przemysław Gębala (ich postaci zostały przedstawione wewnątrz numeru).

• Środa, 3 czerwca - nasi ojcowie udali się z Panem Jezusem do chorych Parafian. • Piątek, 5 czerwca - I Piątek miesiąca. Tradycyjnie już całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

• Niedziela, 7 czerwca - po wieczornej Mszy św. koncert w wirydarzu z cyklu „Sądeckie Talenty”.

• Piątek, 19 czerwca - Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Zakończenie roku szkolnego - o godz. 8.00 Msza dla Zespołu Szkół nr 4, a o 9.00 Msza dla Jezuickiego Centrum Edukacji. W bazylice św. Małgorzaty uroczyste rozpoczęcie Roku Kapłańskiego (godz. 15.00

• Niedziela, 21 czerwca - w naszej Parafii zewnętrzna Uroczystoć NSPJ. Główna Msza św. o godz. 16.00 pod przewodnictwem ks. Adama Niecia, kanclerza kurii tarnowskiej. Ze względu na fatalną pogodę nie udało się zorganizować tradycyjnej procesji na rynek Miasta.

• Poniedziałek, 29 czerwca - uroczystość św.św. Piotra i Pawła. Dodatkowe Msze o godz. 10.30 i 16.30.

• 1-8 lipca - wyjazd „Iskierek” i dzieci z parafialnej świetlicy środowiskowej na letni wypoczynek do Poronina (w sumie 29 osób). Grupa wyjechała pod opieką ks. Jakuba Śpiewaka oraz pana Bogusława Janisza (opiekun „Iskierek”), pani Edyty (opiekunka świetlicy) i pani Asi (pielęgniarka). Dzieci mieszkały w wilii „Świdrówka” i miały okazję dużo odpocząć, zobaczyć i pozwiedzać. Grupa w całości, wypoczęta i zdrowa wróciła do Sącza. Piątek, 3 lipca - I Piątek miesiąca. Całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu i dodatkowa Msza o godz. 16.30. Niedziela, 19 lipca - po wieczornej Mszy w zakonnym wirydarzu kolejny koncert z cyklu „Sądeckie Talenty”.

• Piątek, 31 lipca - św. Ignacego z Loyoli, założyciela Jezuitów.

• 3-8 sierpnia - wyjazd ministrantów na wakacyjny wypoczynek do Jastrzębiej Góry (na ten temat osobny artykuł wewnątrz numeru).

• Piątek, 7 sierpnia - I Piątek miesiąca. Porządek jak w każdy I Piątek miesiąca. • Wtorek, 25 sierpnia - na ostatnią chwilę przed rozpoczynającym sią odpustem udało się zakończyć renowację ołtarza św. Andrzeja Boboli (pierwszy ołtarz po prawej patrząc w kierunku ołtarza głównego).

• Środa - Niedziela, 26-30 sierpnia - uroczysty Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia (wewnątrz numeru specjalny artykuł poświęcony temu wydarzeniu). Z życia Parafii .

powrót