Co nowego w Filadelfii
AKT CAŁKOWITEJ OFIARY

21 czerwca 2009 r. Mszą Świętą dziękczynną zakończyliśmy roczne obchody jubileuszowe 25-lecia Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Filadelia". W łączności z Parafią, a także Grupami Odnowy w Duchu Świętym diecezji tarnowskiej dziękowaliśmy Bogu za wszelkie łaski i dobro jakiego doświadczyliśmy na przestrzeni tych lat. Prosiliśmy także Boga o światło Ducha Świętego i opiekę na dalsze lata. Na okres wakacji zostały zawieszone spotkania wspólnotowe. W tym czasie wielu z nas wyjeżdża indywidualnie na rekolekcje, aby pogłębić osobistą relacji z Panem Bogiem, wyciszyć swoje serce i pozwolić Bogu działać w naszym życiu. Swoimi refleksjami i świadectwem z rekolekcji podzieli się z nami Marta i Piotr:

Czas wakacji to dla nas doskonały czas zatrzymania się, wyciszenia oraz głębszego zachwycenia się Bogiem i Jego działaniem w naszym życiu. W tym roku wyjechaliśmy na rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego pod hasłem "Jezus uzdrawia dzisiaj", które odbywały się w Ośrodku Rekolekcyjnym CADR w Lubaszowej. Rekolekcje prowadził o. Paweł Drobot CSsR wraz ze Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej z Mielca oraz Wspólnotą Góra Tabor z Lubaszowej. W czasie rekolekcji poruszane były takie tematy jak: doświadczenie Bożej miłości w życiu chrześcijanina, uzdrowienie ze zranionych uczuć, w jaki sposób radzić sobie z lękiem, uzdrowienie wspomnień, relacje z rodzicami, perfekcjonizm, grzechy główne, walka duchowa, doświadczenie dziecięctwa Bożego. Dynamika rekolekcji opierała się na głoszeniu konferencji, po których zaproszeni byliśmy do osobistej modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Był też czas na przygotowanie się i przeżycie sakramentu pojednania i pokuty oraz możliwość indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem lub osobą świecką).

W centrum każdego dnia była celebracja Eucharystii, na której uzdrawiająca łaska Boża docierała do naszych serc. Bóg leczył zranione uczucia, uwalniał od lęku, złości, prowadził do przebaczenia tym, którzy nam wyrządzili krzywdę. Głoszone konferencje i trwanie przed Jezusem, który jest jedyną Drogą, Prawdą i Życiem sprawiło, że życie przeszłe, teraźniejsze i przyszłe zostało oświecone nowym światłem. (…) Bóg uzdrowił moje zranione uczucia. Wiem, że to się dokonało. Bóg przywrócił mi wiarę w siebie, dostrzegłam, że mam wiele, czym mogę służyć innym. Przede wszystkim Pan sprawił, że w moim sercu pojawił się głód Słowa Bożego, wielkie pragnienie poznawania go, czytania, karmienia się nim. Proszę, by Słowo Boże, jak miecz obosieczny przenikało do mojego serca i przemieniało je, przemieniało moje myślenie.

powrót