Szósta edycja Ignacjańskich Dni Młodzieży

Po 10-dniowych rekolekcjach ponad pół tysiąca młodych ludzi zgromadziło się na Ignacjańskich Dniach Młodzieży w Starej Wsi, aby wspólnie się bawić, rozwijać pasje i odkrywać swoje talenty. Inauguracyjną mszę świętą odprawił prowincjał Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego, o. Dariusz Kowalczyk SJ. Wieczorem koncert rozpoczynający zagrał zespół Porozumienie- wywiad z członkami kapeli, który udało się nam przeprowadzić jest dostępny pod adresem: www.icxc. pl/?,565. Cały IDM przebiegał w niezwykle pogodnym duchu. Każdy uczestnik miał okazję poznać, lub pogłębić osobiste zainteresowania uczestnicząc na co dzień w jednych z blisko czterdziestu warsztatów pod okiem doświadczonych fachowców. Można było usłyszeć wiele świadectw młodych ludzi, ale również swoimi doświadczeniami podzielił się były punkowiec zaprzyjaźniony z zespołami Armia czy Maleo Reggae Rockers - Grzegorz Wacław "Dziki".

W samym środku każdego dnia, głównym punktem programu była Eucharystia, natomiast wieczorami miały miejsce wydarzenia takie jak: "Wieczór dla Staszka" (poświęcony zmarłemu o. Stanisławowi Tabisiowi SJ), "Nabożeństwo prowadzone przez nowicjuszy", oraz "Freestyle" na którym młodzi prezentowali swoje niepowtarzalne talenty. Na scenie pojawił się również zespół Izajash, z którego liderem o. Wojtkiem Kowalskim SJ również udało nam się porozmawiać (treść wywiadu będzie dostępna już niebawem na naszej stronie). W ostatnim dniu koncert finałowy zagrał zespół Stróże Poranka. Całość została zakończona Mszą Świętą, którą odprawił prowincjał (tym razem) Prowincji Południowej o. Wojciech Ziółek SJ. Więcej informacji, zdjęcia, oraz krótkie nagrania wideo są dostępne na stronie jezuickiej pod adresem: www. jezuici.pl/idm/ Revolta Discreta

 

 

Na dobry początek

W piątek czwartego września rozpoczęliśmy rok formacyjny Magis Mszą Świętą dziękując z góry za wszystkie czekające nas w nim wydarzenia i prosząc o potrzebne łaski na wszystkie projekty, jakie w tym roku zamierzamy wykonać. Jednym z tego typu planów jest z pewnością wybór nowych animatorów. Na nowopowstającym I stopniu wyzwanie to podejmą Monika Cisowska i Andrzej Rumin (który ponadto zastąpi Romana Sendeckiego na stanowisku ceremoniarza liturgicznego), natomiast Beata Kędziora i Konrad Zwolennik, których poprzednicy zakończyli formację poprowadzą grupy III stopnia. Zmiany dokonały się także wśród animatorów muzycznych- prowadzenie Diakonii należy teraz do obowiązków Katarzyny Ruchały i Dariusza Urbana. Następnym ważnym punktem, który przygotowujemy jest Msza Święta w dzień naszego patrona, św. Stanisława Kostki, połączona z błogosławieństwem na rok szkolny. Zapraszamy na nią szczególnie osoby, które chciałyby przyłączyć się do Wspólnoty. Mamy nadzieję, że kolejne przeżyte przez nas rekolekcje będą owocowały w coraz ciekawsze doświadczenia.

Joanna Fiut

powrót