Nr 9 (138) LISTOPAD 2009

Zaduszki

Przystań tu na chwilę. Wchłoń cmentarną ciszę. Czy usłyszysz także to, co ja usłyszę? Czy zobaczysz mary wokoło krążące? Wycisz serce swoje i myśli cierpiące... Tam na lewo córka przy Matki swej grobie. Widzisz? Płynie ponad katafalku progiem. Wyciąga tęsknie dłonie do główki dziecięcia. Jeszcze raz ostatni! Dotknąć!

- Bez szans wzięcia. W głębi starzec smutny snuje widmo swoje... Nie takim chciał zostać wzgardzony spokojem. Rząd lampek przyćmionych odsłania obrazy. Obok dusza Dziecka. Płacze. Nadal marzy. I nie widać straty ciała z tego świata. Jak to Boże robisz, że to wszystko złatasz? O, widmo dziewczyny!

Czy Anioł? Czy Zmarła? Nadal szuka szczęścia, choć życia - wyparła. A przede mną widmo Ojca, lecz młodszego. Coś chce mówić do mnie, lecz nie słyszę jego. Wyciągam swe dłonie do drżących, widmowych, aby ogrzać, przycisnąć, żarów dać kwantowych. Wkoło tłum ogromny. I martwi i żywi. Złączeni, skupieni -

- i modlitwa z nimi. Ja wiem, że to chwila... Ile czasu mamy? Tych co nas odwiedzą razem powitamy...

Paweł Świątkowski

 


Z życia Parafii

• Październik - przez cały miesiąc nabożeństwa różańcowe były odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30 (w środy o godz. 17.00).

• Od października ruszyły spotkania grupy Taize, które odbywają się w każdy czwartek, w kaplicy św. Stanisława Kostki o godz.19.00. (prowdzi je ks. Przemysław Gębala).

• Piątek, 2 października - I Piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.30 do 16.30 (pod przewodnictwem Apostolstwa Modlity). Dodatkowa Msza dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

• Niedziela, 4 października - od godz. 19.00 Procesja Różańcowa do 5 kościołów naszego Miasta: Bazylika św. Małgorzaty, kościół Ducha Św., kościół MB Licheńskiej, kościół Najśw. Serca Pana Jezusa i kościół MB Niepokalanej. W Procesji wzięli udział księża z naszej Parafii oraz liczni Wierni.

• Niedziela, 11 października - Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach na placu kościelnym prowadzono zbiórkę pieniędzy na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia (pomoc finansowa dla zdolnej i biednej młodzieży).

• Wtorek, 13 października - po wieczornej Mszy spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.

• Piątek, 16 października - o godz. 18.00 Msza św. dla Apostolstwa Modlitwy z okazji 20-tej rocznicy jego założenia przy naszej Parafii. Mszy przewodniczył Krajowy Dyrektor Ap. Modlitwy o. Stanisław Groń. Po Mszy spotkanie przy małym „conieco” dla członków AM.

• Sobota, 17 października - o godz. 8.00 wyjazd grupy pielgrzymów z naszej Parafii do sanktuarium bł Karoliny Kózkówny do Zabawy (powrót wieczorem).

• Niedziela, 18 października - Niedziela Misyjna. W czasie wszystkich Mszy św. kazania głosił jezuita o. Czesław Tomaszewski, były misjonarz z Madagaskaru. Zebrane pieniądze zostały przekazana na pomoc misjom (także pochodzące ze sprzedaży misyjnych kalendarzy i kartek świątecznych). Po Mszy o godz. 10.30 spotkanie rodziców i dzieci, które w naszej Parafii przystąpią do I Komunii św.

• Sobota, 31 października - o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych. Z życia Parafii . Prace

powrót