Ogólnopolski Magisowy Dzień Wspólnoty

Magis nowosądecki wyjechał do Gliwic w piątek 9 września. Tam po czterogodzinnej podróży rozpakowaliśmy się i spędziliśmy wolny czas ciesząc się sobą wzajemnie. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą przy dźwiękach gitary i bębnów. Wiedząc, że czeka nas sobota pełna wrażeń i nie mogąc się jej doczekać przenocowaliśmy w tamtejszych salkach zwanych "Planetą radości".

Oficjalnie Dzień Wspólnoty rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Jej aktywne przeżywanie, taniec i śpiew dały wyraz temu, że zaokienna szarość, jesienny deszcz i chłód nie wpłyną na entuzjazm, jeśli zgodnie gromadzimy się w Imię Najwyższego. Dzięki gościnności mieszkańców udało nam się schronić w szkole i tam świętować. Przy ciepłej herbacie wspominaliśmy rekolekcje, opowiadaliśmy co się od nich zmieniło, żartowaliśmy, pogłębialiśmy stare znajomości i poznawaliśmy nowych ludzi. Zwłaszcza dla pierwszego stopnia było to nowe doświadczenie. Niektórzy śmiałkowie stawili jednak czoła niepogodzie i udali się na boisko, aby dopełnić tradycji - meczu piłki nożnej. W tym samym czasie inni woleli rozgrzewać się w tańcu i zabawie. Pożegnania zwykle są bolesne. Tak było i tym razem. Uściskom i całusom wydawało się nie być końca, zwłaszcza że kolejne spotkanie dopiero w następne wakacje…

Joanna Fiut

 

MODLIMY SIĘ ZA ZMARŁYCH MUZYKÓW!

W dniu uroczystości wszystkich świętych odbył się koncert magisowej diakoni muzycznej, na którym gościnnie zagrali o.Fabian Błaszkiewicz - djembe, Szymon Marciniak- przeszkadzajki, oraz Sebastian Majewski - nagłośnienie. Podczas występu modliliśmy się za zmarłych muzyków takich jak: Elvis Presley, Michael Jackson, Tadeusz Nalepa, Anna Jantar, Louis Amstrong. Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Jimi Morrison, Kurt Cobain, Bob Marley, Edit Piaf, Piotr Łuszcz, oraz Jimi Hendrix. W repertuarze Diakoni głównie znalazły się piosenki, które często słyszymy na mszach o 9:30 w niedziele i 19:30 w piątek. Jednak mogliśmy też zachwycić się wykonaniem takich utworów jak: Tyle słońca w całym mieście, Bądź moim natchnieniem, Ważne są tylko te dni. Po koncercie magisowicze jak co roku udali się na cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych jezuitów, oraz żołnierzy. Myślę, że bardzo ważną rzeczą jest pamięć o zmarłych, ale jeszcze ważniejszą zatrzymanie się nad własnym życiem "tu i teraz" - jeszcze na tej ziemi, a następnie zmiana go na takie, że kiedy umrzemy, nasi bliscy zamiast martwić się i modlić za nas będą dziękować i wychwalać Boga za to, że nas spotkali.

Justyna Kiełcz

 

powrót