Wigilia 24 grudnia 2013 r. godzina 22.00.

Rozpoczyna się Pasterka na Osiedlu "Nawojowska'.

Wigilia 24 grudnia 2013 r. godzina 22.00. Rozpoczyna się Pasterka na Osiedlu "Nawojowska'. Dzieci i młodzież, mając w pamięci zeszły rok, już kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia cieszą się na Mszę w środku nocy, przy ogniskach, pod gołym niebem. Chyba w takiej scenerii Noc narodzenia Jezusa staje się jeszcze bardziej realna. - Taka Pasterka była od wielu, wielu lat moim marzeniem. Wspólna modlitwa, poznanie się, kolędowanie służą integracji całego środowiska naszego osiedla - z radością podkreśla p. Bogumiła Pawlikowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla "Nawojowska", pomysłodawczyni przedsięwzięcia. - Myślę, że Pan Bóg bardzo lubi spełniać nasze marzenia.

A jeszcze, jeśli ludzie z Nim współpracują, to owocami cieszą się i inni. Miejsca na Pasterkę, przed wejściem do szkoły, udostępniła pani dyrektor Jadwiga Kopeć. To w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 1 uczy się najwięcej dzieci z osiedla. Panowie konserwatorzy: Adam Kiełbasa, Władysław Chmura i Marek Gieniec przez dwa dni zbijali szopkę i ołtarz. Z kolei panie Beata Rola (plastyczka) i Bogusia Niemiec (katechetka) zadbały o oprawę plastyczną. Nagłośnieniem i światłem zajęli się panowie Mateusz Pawlikowski i Damian Leśniara z firmy Evento. Mszę św. odprawił o. Stanisław Jopek SI. - Cieszę się, bo rozdaliśmy ok. 1000 komunikantów, a ludzi było znacznie więcej. Dla nas, jezuitów jest to znakiem, że Pasterka w tym miejscu jest dobrym pomysłem. O stronę muzyczną zadbał chórek dziecięcy "Gargamelki" prowadzony przez p. Annę Fedczynę.

Dziewczynki z chórku naprawdę przypominały nam aniołów ogłaszających radość na ziemi. W czasie tej Pasterki spotykamy się ze starymi znajomymi ze szkoły i osiedla. Poza tym biorą w niej udział także Romowie - podkreśla Ania, uczennica kl. II gimnazjum. - Szkoda tylko, że ogniska nie mogły się palić dłużej, bo wiatr niebezpiecznie rozwiewał iskierki. Ale za to na zakończenie, z życzeniami na Nowy Rok 2014 otrzymaliśmy cukierki.

W imieniu Zarządu Osiedla "Nawojowska" oraz Parafii NSPJ podziękowania ślemy dla wszystkich wyżej wymienionych osób oraz dla sponsorów, firm: Newag, STBS, Sobol, Format i dla radnego miasta Nowego Sącza - pana Tadeusza Gajdosza. MŚ

powrót