PARAFIA SERCA PANA JEZUSA W MINIONYM ROKU

Miniony rok był dobry. Nadal obserwujemy ożywione uczestnictwo w Sakramentach św. i nabożeństwach. Liczenie wiernych wykazało, że ubyło nieco uczestników niedzielnych Mszy św. Widoczne jest to na placu kościelnym podczas najliczniejszych Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. . W minionym roku ochrzciliśmy 252 dzieci (o 2 dzieci mniej niż w zeszłym roku), do I komunii świętej przystąpiło 223 dzieci, bierzmowanych było 127 dzieci. 98 par zawarło związek małżeński (o 14 mniej niż w zeszłym roku). Zmarły w minionym roku 172 osoby (o 40 więcej niż w zeszłym roku). W sytuacji, kiedy wielu młodych ludzi wyjeżdża z Nowego Sącza do nauki lub pracy można przyjąć, że średnia wieku parafian zwiększa się z roku na rok. .

W tym roku powstała nowa wspólnota w naszej parafii - Klub Seniora. W każdy poniedziałek przybywa na spotkania ok. 30 osób. Oprócz spotkań tematycznych były zorganizowane dla Klubu Seniora dwie wycieczki po mieście i 3 jednodniowe autokarowe. . Wspólnota Filadelfia obchodziła w czerwcu 2013 roku 30-lecie swojego istnienia. Na Mszy św. jubileuszowej gościliśmy ks. infułata Kostrzewę, który w imieniu biskupa ordynariusza uświetnił uroczystość. . W wakacjach z Bogiem, czyli rekolekcjach Magis i Ignacjańskich Dniach Młodzieży w Starej Wsi udział wzięło w tym roku 136 młodzieży. W sześciu turnusach wypoczynkowych dla dzieci i rodziców z dziećmi na willi starowiejskiej oraz w Jastrzębiej Górze udział wzięło w sumie 420 osób. .

Caritas naszej parafii w Światowy Dzień Chorego odwiedziło 300 osób chorych i starszych oraz w hospicjum i DPSie. Na każde święta zespół Caritas przygotowuje 200 paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych, biednych i osób samotnych. Rozprowadzono 5 ton ziemniaków dla najbardziej potrzebujących. Żywność unijna co kwartał wydawana była dla 90 rodzin. Najbardziej biedne rodziny otrzymują wsparcie w postaci wykupienia recept czy zapłacenia części rachunków.

Dzieci otrzymują w szkole dopłaty do posiłków. Młodzież i dzieci też chętnie angażują się w zbiórkę żywności, robienie stroików itd. . W tym roku dwie dziewczyny z duszpasterstwa akademickiego Strych wstąpiły do zakonu. Powołań męskich na razie nie mamy, ale może Bóg da w tym roku. . Ponad 150 chorych odwiedzamy co miesiąc z I-piątkową Komunią św. . W tym roku wydany został dwusetny numer Bethanii. Serdeczne podziękowania składamy redakcji za solidną pracę nad każdym numerem oraz paniom z Apostolstwa Modlitwy za sprzedaż. .

Ukazała się w końcu książka o o. Augustynku wraz z płytą DVD zawierającą wydarzenia, w których brał udział o. Augustynek. Wydawcą była nasza parafia. Nakład 750 egzemplarzy.

powrót