Ekipa św. Mikołaja

Jak co roku w ZSS ,,Splot" organizowana była ,,Ekipa św. Mikołaja". Uczniowie kl. II gimn. przygotowywali się do niej przez 3 tygodnie. Najpierw zorganizowaliśmy spotkanie z p. Anną Pawłowską z Caritas parafii NSPJ, która przybliżyła nam sytuację rodzin najbardziej potrzebujących pomocy na Święta z terenu osiedla, na którym jest nasza szkoła. Usłyszeliśmy o osobach żyjących samotnie, dzieciach porzuconych przez ojców, kobietach samotnie wychowujących dzieci za 150 zł na osobę, na miesiąc.

Następnie zajęliśmy się stroną techniczną przedsięwzięcia. Przygotowaliśmy plakaty, ulotki, czapki mikołajowe, które miały być potrzebne do akcji w sklepach. Z pomocą rodziców i nauczycieli uzgodniliśmy w sklepach terminy i sposób zbierania darów od Sądeczan. Przygotowaliśmy też grafik dla uczniów naszej szkoły, którzy chcieli wziąć udział w akcji. Chętnych było więcej niż miejsc. Prawdę mówiąc, nie mogliśmy się doczekać wyznaczonego weekendu. Wciąż mieliśmy w pamięci dzici z rodzin, o których słyszeliśmy.

Wreszcie 13 i 14 grudnia, dzięki uprzejmości sklepów PSS Społem, Lewiatana, Rafy i E.Leclerc'a zebraliśmy artykuły spożywcze i przemysłowe, które następnie spakowaliśmy w paczki. Znając adresy rodzin roznieśliśmy 52 paczki. Wręczanie prezentów sprawiło nam wiele satysfakcji i radości, gdyż widzieliśmy zaskoczone i uradowane twarze ludzi. W następnym roku także chcemy nieść tę skromną pomoc. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za hojne dary.

Uczniowie ZSS Splot

powrót