Sklepik z "duszą"

Wywiad z panią Wiesławą, szefową sklepiku przykościelnego "Pod Strychem"
Rozmawiała: Paulina Zwolennik

Co można znaleźć w naszym sklepiku?

Po pierwsze książki o różnorodnej tematyce. Głównie jednak związane z Kościołem, duchowością. Jest też duży wybór pozycji dla dzieci oraz poradników dla rodziców. Młodzież również może w sklepiku znaleźć sporo dla siebie, ponieważ mamy oczywiście książki i płyty ojca Fabiana - na przykład sławne rekolekcje "z rowerkiem" czy książkę "Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg". Także pozycje ojców Wiesława i Roberta. Są czasopisma: nasza "Bethania", Gość Niedzielny, List. Poza tym płyty zespołów dziecięcych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

- Od jak dawna działa nasz sklepik?

Sklepik działa od 2003 roku. Otwarty jest we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 11.00 do 16.00, oraz w niedziele od 8.30 do 13.30 między mszami. Książki mamy z wydawnictwa WAM i z Małego Domu Dystrybucyjnego.

- Czy ktoś Pani narzuca wybór tytułów?

Nie, sama zajmuję się doborem towaru. Zwykle stawiam na to, co wzbudza największe zainteresowanie. Bardzo lubię prace tutaj. Kocham książki oraz kontakt ludźmi. - Czym zajmowała się Pani wcześniej? Pracowałam w szkole w Paszynie jako nauczycielka klas 1-3. Wcześniej byłam wychowawcą w domu dziecka. Często spotykam tutaj swoich uczniów i wychowanków.

- Jaką literaturę prywatnie Pani czytuje?

Bardzo lubię książki biograficzne oraz "życiowe". Moją ukochaną autorką jest Danielle Steel. - Co pasjonuje Panią poza literaturą? (promienny uśmiech) Szydełkowanie. W domu robię mnóstwo serwetek i obrusów. Poza tym lubię wymyślać różne ozdoby. (wskazuje na dzwoneczki na choince oraz flakon z kwiatkami, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak prawdziwe goździki). Poza tym bardzo lubię gotować. Często eksperymentuję, sprawdzam nowe przepisy, które polecam potem innym.

powrót