Wigilia magisowa

22 grudnia wspólnota Magis obchodziła wigilię zorganizowaną przez naszych kolegów i koleżanki ze wspólnoty. Impreza zgromadziła na Sali widowiskowej prawie wszystkich obecnych i wielu byłych członków formacji oraz ludzi należących do Magis +. Zgodnie z tradycją, wspólna wieczerza rozpoczęła się krótką modlitwą oraz czytaniem fragmentu Ewangelii według św. Łukasza mówiącego o narodzinach Mesjasza. Życzenia ograniczone zostały do części oficjalnej, w której moderator naszej wspólnoty, o. Fabian Błaszkiewicz pobłogosławił zebranych na resztę roku formacyjnego, po czym życzenia składali swoim grupom poszczególni animatorzy.

Naszym spóźnionym, lecz przez to jeszcze bardziej wyczekiwanym gościem, był ksiądz proboszcz, który z przyczyn od niego niezależnych nie mógł przybyć na czas, niemniej uświetnił naszą wieczerzę swoją obecnością, co samo w sobie, bardzo nas ucieszyło. Zasługą grona animatorów był, genialny moim zdaniem, pomysł składania sobie nawzajem błogosławieństw, zamiast czysto kurtuazyjnego i sztucznego wypowiadania wyświechtanego "zdrowia, szczęścia, pomyślności" wobec osób, których nie znamy lub którym nie za bardzo wiemy, czego należałoby życzyć (formacja liczy sobie w końcu ponad 100 osób…).

Kreślenie sobie znaków krzyża na czołach i rękach z jednoczesną modlitwą było niepowszednim przeżyciem, w pewnym sensie dobrze oddającym charakter tych świąt. Wigilia zakończyła się późnym wieczorem, po długim i radosnym wspólnym kolędowaniu w profesjonalnej oprawie dźwiękowej w wykonaniu diakonii muzycznej.

Michał M.

powrót