WIEŚCI Z CARITAS PARAFIALNEJ

Dziękujemy!!!

Nasz stosunek do drugiego człowieka i naszą wrażliwość na los innych, zwłaszcza tych najuboższych, możemy okazywać niemal codziennie, gdyż chorych i biednych ludzi wokół nas jest wielu. Mogliśmy okazać naszą życzliwość w okresie Świąt Bożego Narodzenia poprzez wsparcie akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas. O ofiarności naszych parafian i zakładów pracy może świadczyć fakt, że dzięki nim mogliśmy przygotować 300 paczek żywnościowych, którymi obdarowaliśmy ludzi ubogich z naszej parafii. Pragniemy zatem podziękować wszystkim ofiarodawcom i sponsorom: Dyrekcji Banku Spółdzielczego z ul. Batorego, Zarządowi SCL "CARBON", Sądeckim Zakładom Eksploatacji Kruszywa z ul. Batorego, Zarządowi Sp.o.o. "HUZAR", Zarządowi Przetwórni Owoców i Warzyw "PROSPONA", panu Józefowi Nika za zniżoną cenę pieczywa świątecznego, Handlowo-Produkcyjnej Spółdzielni Pracy "Gorzków" za reklamówki.

Podziękowanie kierujemy do Firmy Handlowej "ASORT", do Zarządu PSS "Społem", do Zarządu "Biedronki" za umożliwienie wystawienia koszy na dary żywnościowe w ich sklepach, oraz państwu Albinie i Józefowi Pyzik ze sklepu przy ul. Batorego 81. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły nr 15 za zorganizowanie zbiórki żywności w ich szkole i przekazanie do Caritasu. Żywność zebrana będzie systematycznie rozprowadzana przez Caritas pośród ubogich. Szczególnie dziękujemy wszelkim darczyńcom za ofiary składane do skarbony i dary do kosza umieszczonego w kościele i za ofiary związane ze sprzedażą świec i bombek wigilijnych. Kierujemy serdeczne podziękowania Dyrekcji, panu katechecie i młodzieży z Zespołu Szkół Elektrycznych za zorganizowanie dyżurów przy koszach w 4 sklepach przez okres 10 dni i pomoc w dostarczeniu paczek do domów. Również Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 za dyżury dzieci przy koszu w Domu Towarowym "Lach". Jesteśmy bardzo wdzięczni Dyrekcji, nauczycielom i młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 7 za przygotowanie stroików, wręczenie ich i złożenie życzeń ludziom chorym i samotnym.

Podziękowania kierujemy do Dyrekcji i młodzieży Szkoły SPLOT za obdarowanie prezentami mikołajkowymi kilkunastu rodzin, jak również Komitetowi Osiedlowemu "Szujskie" za upominki dla najbiedniejszych dzieciaków. Dziękujemy także p. kościelnemu Marianowi za duży wkład pracy w całą akcję świąteczną, jak również p. Ziębie za zwożenie darów ze sklepów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, bo tylko dzięki Wam, ludziom dobrej woli, jest możliwość działalności naszego Caritasu. W nowym roku 2010 życzymy Wam wiele zdrowia, życzliwości ludzkiej i błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Caritas Twoją miłość mierzy się wielkością Twojej wrażliwości na człowieka, który stoi obok ciebie…

(ks. Maliński)

powrót